Plastická chirurgie nosu

Křivý nos? Plastická operace!

Ježíši, ty máš skobu! Nebo: Takový nos a tak funíš! Takové a další komentáře pronásledují ty, kteří nemají zrovna ideální nos. Pro někoho banalita, pro jiného závažný estetický problém. Pokud je navíc nos neprůchodný pak už je to na jednoho příliš. Kam se obrátit? Musí se nos operovat? Jaké jsou světové trendy řešení tohoto problému.

PN

Jaké máme zkušenosti s estetickými operacemi nosu?

Ačkoliv nosní operace, neboli rhinoplastika, je náročný chirurgický výkon, který klade vysoké nároky na chirurga, naše výsledky jsou dobré. Máme mnoho spokojených pacientek i pacientů. Světovým trendem je dnes septorinoplastika, která se v České republice provádí zřídka.

Jaký je rozdíl mezi rinoplastikou a septorinoplastikou?

Rinoplastika je pouze operace zevní části nosu. Nos má i své důležité funkce jako je dýchání, čich, rezonance atd. Dříve se operovalo ve dvou etapách, nejprve proběhl zákrok uvnitř nosu (resekce přepážky nosní) a poté zákrok na zevním nose. Pacienta to zatěžovalo dvojitou narkózou a výsledky byly horší.

Septorinoplastika je operace zevního nosu a zároveň přepážky nosní a sliznice nosní.
Proto u nás řešíme nosní operace ve spolupráci plastického chirurga a nosního ORL chirurga. Využíváme videoendoskopie, plazmy (coblation) a laseru. Šetříme tak pacientův čas a zdraví. Týmová práce zkrátka zvyšuje kvalitu.
Nos není pouze karoserie, která se opraví a je po problému.

Kdo u nás nosy operuje?

Mým spolupracovníkem je mnoho věhlasný plastický chirurg a ředitel Sanatoria plastické chirurgie v Chotovinách u Tábora, MUDr. Dušan Vlček
Než jsme začali tyto operace provádět, museli jsme se důkladně připravit. MUDr. Vlček pobýval na špičkových pracovištích v Dallasu, New Yorku či Chicagu. Já se školil ve Washingtonu. Souhru jsme trénovali na modelech a preparátech.

PN2 PN3

Jak operace probíhá?

Nosní operace provádíme v rámci denní chirurgie, tzn. že pacient ráno přijde a druhý den odchází domů. Výkon obnáší asi hodinovou celkovou anestézii. Po zákroku nemá pacient ucpaný nos tampony jen na nose někdy speciální dlahu. Tu odstraňujeme za týden. Zpět do práce se operovaný může navrátit za 5 dní.

Kde se operace provádí?

Vyšetření i operace provádíme v LENTE v Boettingerově ulici nebo v Sanatoriu v Chotovinách. Naše pacientky a pacienti oceňují nejen dobré výsledky operací, ale i úroveň prostředí, chování personálu a kvalitu péče.